9. septembra 2024

No comments

Letno kopališče Obla Gorica, ki je pod gozdom Oble Gorice nastalo med 1932-1933, je bilo eno najboljših Vurnikovih del. Kopališče s 50-metrskim osrednjim bazenom in otroškim bazenom, sanitarijami, garderobami in restavracijo je bilo oblikovano kot ena sama zgradba. Osrednji poudarek je bil eleganten železnobetonski skakalni stolp.

Objekt danes zaradi večkratnih prezidav ne kaže več izvirne Vurnikove zasnove, tudi skakalnice ni več. Z dogodkom in priložnostno razstavo želimo obuditi spomin na Vurnikovo kopališče in dogajanje okoli njega.

Od 1. septembra dalje v knjižnici A. T. Linharta zbiramo družinske fotografije, razglednice ter drug material, povezan z Vurnikovim kopališčem v Radovljici. Zbrano gradivo bomo predstavili in razstavili na priložnostni razstavi v knjižnici.

Gradivo oddajte: do 15. 10. v knjižnico A. T. Linharta v Radovljici.

Na okrogli mizi v torek, 22. 10. 2024, ob 19.00 v knjižnici A. T. Linharta v Radovljici želimo s strokovnjaki približati Vurnikovo življenje in delo širši publiki.
Na okrogli mizi bodo sodelovali:
_ Barbara Viki Šubic iz Centra arhitekture Slovenije,
_ Andrej Golčman iz Krajevne skupnosti Radovljica,
_ dr. Bogo Zupančič iz Muzeja za arhitekturo in oblikovanje ter
_ Radovljičan Avgust Mencinger.