Rodil se je 13. marca 1937. Diplomiral je iz astronomije na FNT Univerze v Ljubljani. Bil je profesor matematike in fizike na OŠ Valentina Vodnika v Ljubljani ter Železniški srednji šoli v Ljubljani, strokovni sodelavec za astronomijo na Astronomsko-geofizikalnem observatoriju Golovec v Ljubljani, profesor matematike in fizike na Železniški srednji šoli v Ljubljani, pedagoški svetovalec-urednik matematičnih učbenikov na Zavodu SRS za šolstvo v Ljubljani in se leta 1993 upokojil.
Objavlja strokovne in poljudne astronomske prispevke izključno v slovenskem jeziku. Ukvarja se tudi z zgodovino astronomije, nebesnim izrazjem (nomenklaturo) in astronomskim izrazoslovjem (terminologijo). S pisanjem člankov, poljudnimi predavanji in strokovnimi delavnicami popularizira astronomijo. Skoraj vse svoje knjige je sam uredil, tako da deluje tudi kot urednik.
Gradivo (444):
Naravna števila 1, 2, 3, 4, 5, … so nastala že davno, predvsem zaradi praktične potrebe in uporabe, kot je na primer štetje oz. naštevanje predmetov. Nekatera verstva številom pripisujejo nadnaravni, včasih božanski in tudi mistični izvor in pomen. S tem se tu ne bomo ukvarjali. Po hinduizmu je števila podaril človeku glavni bog Brahma. Po kitajskem daoizmu pa je števila ljudem darovalo nebo. Napisalo naj bi jih na hrbet zmaja ali na oklep želve.