Rodil se je 13. marca 1937. Diplomiral je iz astronomije na FNT Univerze v Ljubljani. Bil je profesor matematike in fizike na OŠ Valentina Vodnika v Ljubljani ter Železniški srednji šoli v Ljubljani, strokovni sodelavec za astronomijo na Astronomsko-geofizikalnem observatoriju Golovec v Ljubljani, profesor matematike in fizike na Železniški srednji šoli v Ljubljani, pedagoški svetovalec-urednik matematičnih učbenikov na Zavodu SRS za šolstvo v Ljubljani in se leta 1993 upokojil.
Objavlja strokovne in poljudne astronomske prispevke izključno v slovenskem jeziku. Ukvarja se tudi z zgodovino astronomije, nebesnim izrazjem (nomenklaturo) in astronomskim izrazoslovjem (terminologijo). S pisanjem člankov, poljudnimi predavanji in strokovnimi delavnicami popularizira astronomijo. Skoraj vse svoje knjige je sam uredil, tako da deluje tudi kot urednik.
Gradivo (444):
Ob pisanju o prof. dr. Josipu Plemlju, ki se je ukvarjal s kometom iz leta 1847, sem naključno naletel na slovenskega matematika in fizika, ki je skoraj istočasno kot Plemelj študiral na Dunajski univerzi. Ker je poleg matematike in fizike deloval še na drugih področjih, sem se odločil, da ga na kratko predstavim. Tudi zato, da pokažem, kako zelo sposoben Slovenec je bil. O njem nisem nič novega odkril. Ga tudi nisem in ga ne bom raziskoval. Je vse že odkrito. Vse osnovne podatke u njem sem povzel po Wikipediji in SBL. V bistvu mi gre za to, da na tem mestu še enkrat povem, da je v svojem življenju naredil nekaj dobrega, lepega in spodbudnega ne samo za slovensko matematiko, ampak tudi za naravoslovje in tehniko.