Rodil se je 13. marca 1937. Diplomiral je iz astronomije na FNT Univerze v Ljubljani. Bil je profesor matematike in fizike na OŠ Valentina Vodnika v Ljubljani ter Železniški srednji šoli v Ljubljani, strokovni sodelavec za astronomijo na Astronomsko-geofizikalnem observatoriju Golovec v Ljubljani, profesor matematike in fizike na Železniški srednji šoli v Ljubljani, pedagoški svetovalec-urednik matematičnih učbenikov na Zavodu SRS za šolstvo v Ljubljani in se leta 1993 upokojil.
Objavlja strokovne in poljudne astronomske prispevke izključno v slovenskem jeziku. Ukvarja se tudi z zgodovino astronomije, nebesnim izrazjem (nomenklaturo) in astronomskim izrazoslovjem (terminologijo). S pisanjem člankov, poljudnimi predavanji in strokovnimi delavnicami popularizira astronomijo. Skoraj vse svoje knjige je sam uredil, tako da deluje tudi kot urednik.
Gradivo (444):
Kar precej odličnih matematikov se je ukvarjalo z astronomijo, ljubiteljsko in/ali tudi poklicno. Moč svojega matematičnega znanja so najraje preskušali ob reševanju zahtevnejših astronomskih problemov. Takšni matematiki so bili J. Kepler, L. Euler, A. C. Clairaut, C. F. Gauss, U. J. Leverrier.* Nekateri so imeli radi astronomijo že od mladih dni in bi jo želeli študirali na univerzi. A so jim odsvetovali. Med take lahko prištevamo tudi našega svetovno znanega matematika iz Bleda, akademika profesorja doktorja Josipa Plemlja.