V knjigi pisateljica slikovito opisuje Pariz v različnih časovnih obdobjih, predvsem skozi življenja znanih osebnosti, ki so tam bivale in tako ali drugače vplivale druga na drugo. Piše npr. o pisateljici in borki za pravice delavskih razredov in žensk George Sand ter njenih ljubezenskih razmerjih. Njena ljubimca sta bila med drugim pesnik Alfred de Musset in pianist Frédéric Chopin. Poleg umetnikov z vseh področij je imela pomemben vpliv pariška moda, ki so jo najprej narekovale kurtizane in ljubice kraljev, kot je bila madame de Pompadour, vladarice, kot je bila Marija Antoinetta, v sodobnejšem času pa modna oblikovalca Coco Chanel in Karl Lagerfeld.
V zadnjem poglavju se avtorica dotakne tudi modernih televizijskih serij, kot je Emily v Parizu ter požara stoletja stare katedrale Notre-Dame. Goreča cerkev je po njenem mnenju opomnik, da nič na svetu ni samoumevno in da se vse, tudi naš varen svet, lahko v trenutku podre.
Knjiga ponuja zanimivo branje, bogato z informacijami ter bralca posrka v pariško preteklost in življenjske zgodbe njegovih slavnih prebivalcev.